group-telegram.com/ImaraNotia/1078
Last Update:
#рецензія_на_книгу
#етнографічний_тріп
Трохи більше місяця знадобилося аби пройтися по роботі «The Story of Lynx» Леві-Стросса, яка є, безумовно, надихаючою в питанні міфів.
Автор, як і той же Мішель Фуко, є представником структуралізму, на заміну якому в 1970-х почав приходити постструктуралізм, який розглядає світ культури як феномен писемної культури; нескінченний і безмежний текст, всередині якого знаходиться індивід. Зважаючи, що книга писалася приблизно в цей же період, очікувано, що Леві-Стросс розділяв й ці погляди.
Крізь терени міфів та поглядів Інших, Леві-Стросс намагається відшукати, як зароджуються міфи індіанців, або ж казки, наприклад, колоніальних французів, беручи за відправну точку «Історію Рисі» — міф про яку прослідковується в тих чи інших формах у багатьох племен та, звісно, як трансформується протягом століть в одних, так і дивовижним чином зберігає первісну форму в інших. Очікувано також й те, що утворення міфу залежить від того, чи існують ті, чи інші поняття в племенах взагалі. Однією з центральних тез в роботі є те, що досліджуючі міфології чи казки в усіх частинах світу ми не маємо налягати на аргументацію з запозиченнями.
Аудиторія чужого наративу не приймає ті чи інші елементи в казках або міфах пасивно, а видозмінює чи навіть трансформує їх, пристосовуючи до власних традицій.
Отож, перейдемо до самого відгуку про книгу, розглянув центральні тези цього дослідження Леві-Стросса; або ж, як він сам писав, набору роздумів, що вилилися в книгу.
BY Imara Notia
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/ImaraNotia/1078