Telegram Group Search
Сьогодні побував на Фестивалі кар’єри на ВДНГ — і це дійсно неочікувано цікаво 🤔

На одній локації зібралися і роботодавці, і університети, і купа людей, які, як і я колись, шукають своє місце в професійному житті. Консультації, виступи, інтерактиви — все живе й щире, без пафосу. Тут вам не дадуть готових відповідей. Але точно підкажуть напрям😉

Дуже приємно було поспілкуватися з Євгеном Мушкіним, генеральним директором ВДНГ — говорили про важливість таких ініціатив і як вони реально можуть допомогти людям знайти себе.

Якщо відчуваєте, що стоїте на роздоріжжі, не лінуйтеся, завітайте на ВДНГ.
Фестиваль триває до 25 травня.
Мінцифри повідомило, що Україна на першому місці в світі за стабільністю фіксованого інтернету.
Таким чином, заходи з детінізації галузі не тільки не потягнули за собою «закриття тисяч провайдерів», як стверджували тіньовики та їх лобісти, але й позитивно вплинули на якість послуги.
Таким є позитивний вплив детінізації на розвиток економіки. Переконаний, ситуація стане ще краще, коли ми повністю додавимо тінь.

🔗https://www.group-telegram.com/mintsyfra/6875
Завершено усі процедури, пов’язані з запуском Угоди про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.

У п’ятницю відбувся останній етап – обмін дипломатичними нотами.

Таким чином, виконано усі необхідні формальності, щоб Угода почала працювати.

Підготовча стадія вклалась у дуже стислі строки:
- 30 квітня Угоду між урядами США та України про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови було підписано у Вашингтоні;
- Верховній Раді знадобився лише тиждень, щоб вже 8 травня схвалити закон про ратифікацію цього документа;
- 12 травня закон був підписаний Президентом В.Зеленським;
- 13 травня Міжнародна фінансова корпорація розвитку США та Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства України підписали дві комерційні угоди – про обмежене партнерство та про LLC, яке виступатиме генеральним партнером у Фонді.

Для нас дуже важливо, щоб такий високий темп підтримувався і у процесі реєстрації відповідних структур, призначення уповноважених відповідальних осіб від України та США до них, і власне вже на етапі залучення інвестицій.

Не секрет, що обсяги міжнародної допомоги, які отримує Україна за такими інструментами, як запущені для нас Європейським Союзом (Ukraine Facility) та МВФ (EFF), поступово зменшуватимуться.

Отже, дедалі важливішого значення для відновлення України набуватимуть інвестиції.
Наші потреби у ресурсах є величезними – за даними Звіту RDNA4 Світового банку, Європейської Комісії та ООН, станом на початок нинішнього року вони оцінювались у 524 млрд доларів протягом наступного десятиліття, тобто у середньому понад 52 млрд доларів щороку (для порівняння – всі накопичені нами за часи Незалежності прямі іноземні інвестиції – менше 56 млрд доларів).

Необхідно, щоб Фонд якомога скоріше включився в роботу з реалізації цього завдання.
Він – перша офіційно оформлена зі стратегічним партнером інституція, створена спеціально для відновлення України.
І він точно не має права на помилки чи затримки – адже на цей Фонд уважно дивитимуться й інші наші потенційні партнери та союзники, яких ми розраховуємо залучати для відбудови України, і для яких він має стати взірцем «історії успіху, гідної масштабування».
Важка ніч. Друга поспіль масована атака рф по всій Україні із використанням ракет та "шахедів".
На ранок 13 загиблих і більше 50 поранених, серед них діти. Мої щирі співчуття родинам загиблих і побажання скорішого одужання пораненим. Друзі, як ви?
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Щодо податку на Google: надходження зростають

Іноземні компанії, що надають електронні послуги українцям, прозвітували за І квартал 2025 року. І маємо хороші новини 👇

📈Обсяг оподатковуваних електронних послуг зріс на 29,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року.

Кількість платників збільшилась до 136 компаній.

За січень–травень 2025 року надходження до бюджету становлять близько 7 млрд грн
(або 76,1 млн євро / 85,2 млн дол).


📈Це на 1,8 млрд грн більше, ніж за той самий період 2023 року!

💼 Найбільші платники:
GOOGLE, APPLE, META, VALVE, SONY, NETFLIX, SPOTIFY, ADOBE, ETSY, EPIC, UPWORK, WARGAMING GROUP

🚖 До речі, Bolt та Uklon сплатили 4,4 млн євро.

❗️P.S. Багато хто цікавився, OnlyFans також сплатив — 0,8 млн доларів.

Напишіть у коментарях, чи цікаві ці цифри по сплаті для наступних публікацій 😉
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📈За квітень 2025 року державний борг збільшився на 5%, сягнувши 180 млрд. дол.

За даними Міністерства фінансів, на 30 квітня 2025 року державний та гарантований державою борг у гривневому еквіваленті становив 7 480,3 млрд. грн., у валютному еквіваленті -  180 млрд. дол.
За квітень 2025 року, сума державного боргу у гривневому розрахунку збільшилась на 5% (+357,1 млрд. грн.), у валютному – збільшилась на 4,8% (+8,2 млрд. дол.). За січень - квітень темпи приросту державного боргу становили: 7,3% (+499,3 млрд. грн.) та 8,4% (+13,9 млрд. дол.) відповідно у гривневому і валютному еквіваленті.
Майже все зростання державного боргу за 4 місяця з початку року у валютному еквіваленті становить збільшення заборгованості перед ЄС на суму 13,1 млрд. дол. Це пояснюється:

▫️зміцненням курсу євро проти долара більш ніж на 10% з початку року, що призвело до переоцінки доларового еквіваленту боргу виданого у євро;
▫️
залученням фінансування у межах ініціативи G7ERA (Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine), що рахуються як умовні боргові зобов’язання. Згідно Бюджетного кодексу та за договором із ЄС (Про механізм кредитного співробітництва із ЄС, ULCM) ,вони обслуговуються і погашаються не з бюджету, а за рахунок прибутків від знерухомлених російських активів. Кредитор (ЄС) має обмежене право вимагати повернення такого кредиту, зокрема у випадку виплати репарацій за заподіяну шкоду унаслідок війни з боку росії.
▫️залученням макрофінансової допомоги від ЄС (на суму 3,3 млрд. дол.) у рамках інструменту UkraineFacility – це пільгова довгострокова позика, відсотки за якою погашаються ЄС.
Через гальмування обсягів аукціонних розміщень ОВДП прямий внутрішній держборг за перші 4 місяці поточного року скорочувався. У гривневому еквіваленті він скоротився на 1,8% (-33,4 млрд. грн.)
Структура державного боргу (на кінець квітня 2025 р.):
▫️
74,5% - зовнішній борг, 25,5% - внутрішній;
▫️76,4% - борг у валюті (зовнішній + валютні ОВДП), 23,6% - борг у гривні;
▫️67,7% - борг із фіксованою ставкою, 32,3% - борг із змінною ставкою.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Данило Гетманцев
📈За квітень 2025 року державний борг збільшився на 5%, сягнувши 180 млрд. дол. За даними Міністерства фінансів, на 30 квітня 2025 року державний та гарантований державою борг у гривневому еквіваленті становив 7 480,3 млрд. грн., у валютному еквіваленті…
Отже, за перші 4 місяці 2025 року державний борг зростав за рахунок збільшення заборгованості перед ЄС, що обумовлюється, насамперед, операціями із умовними борговими зобов’язаннями за механізмом ULCM у рамках ініціативи країн G7 ERA, погашення і обслуговування яких наразі забезпечено прибутками від заморожених російських активів.

Зокрема за даними Мінфіну, за звітній період як запозичення у рамкахмеханізму ULCM було отримано близько 7 млрд. дол. від ЄС і Канади. На зростання держборгу вплинуло також отримання макрофінансової допомоги від ЄС, а також зміцнення курсу євро.  
Зі свого боку, дам пораду колегам із Міністерству фінансів – розширити представлення статистики державного боргу, в якій варто виділити його умовну частину за ініціативою ERA. Бо зараз поворотне фінансування за цією ініціативою рахується як прямий борг, але ж він є умовним, про що у статистиці згадки не має. Це спростить оцінку стійкості державного боргу та аналіз показників боргового навантаження.
💰📈Фінансування у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» перевищило 400 млрд. грн.
Завдяки виданим на минулому тижні 1,8 млрд. грн. нових пільгових кредитів кількість позик зросла до майже 115,7 тисяч, а загальна їх сума склала 401,5 млрд. грн.

Запущена на початку 2020 року як програма підтримки насамперед малого бізнесу, «5-7-9%» масштабувалася під час пандемії Ковід-19, але найбільш вагомого значення набула вже під час повномасштабної війни.
Після 24 лютого 2022 року видано понад 80,8 тисячі позик (69,9% від загальної кількості від старту програми) на суму 311,8 млрд. грн. (77,7% від загальної суми за час дії програми), у тому числі за такими напрямами:
▪️76,46 млрд. грн. – на поповнення оборотного капіталу (24,5% від загального суми кредитів воєнного часу);
▪️57,30 млрд. грн. – на антивоєнні цілі (18,4%);
▪️47,36 млрд. грн. – кредити для сільськогосподарських товаровиробників (15,2%);
▪️41,83 млрд. грн. – фінансування інвестиційних програм (13,4%);
▪️38,37 млрд. грн. – на переробку сільськогосподарської продукції (12,3%);
▪️34,63 млрд. грн. – кредитування в зоні високого воєнного ризику (11,1%).

🧮Нині програма «5-7-9%» є головним драйвером кредитування в Україні.
❗️Водночас не раз наголошував – нам потрібно ще більше уваги приділяти й іншим напрямам кредитування за вкрай важливими для держави напрямками.
💁‍♂️Маю на увазі кредитування оборонно-промислового комплексу (який за умови покращання доступу до фінансування та часткового дозволу на експортні операції може суттєво наростити виробництво та поліпшити свою економіку) та іпотечне кредитування (де, якщо вивести за дужки державну програму єОселя, на жаль, ситуація доволі складна, особливо ураховуючи масштаби пошкоджень і руйнувань у житловому секторі).
У рамках програми «5-7-9%» треба посилювати фокус на такому напрямі, як кредитування бізнесу в регіонах з високим ступенем безпекового ризику (прифронтових територіях), адже там зі зрозумілих причин йому практично немає альтернативи.
Зустрівся з власником і керівником групи компаній «ЕРІДОН», аби подякувати за чесну сплату податків державі у війну.

Чесний бізнес — основа нашої спільної боротьби, це справжні патріоти держави.

Обговорили нагальні проблеми бізнесу, серед яких окремий біль — це зарегульованість бізнес-процесів, яка, на думку колег, є основною перешкодою для розвитку. Переконаний, нам треба прискоритись у цьому напрямі.
Прикро чути, що компанії не вдалося скористатися інструментом інвест-нянь, хоча така спроба була.
Водночас, бізнес відмічає і позитиви щодо забезпечення державою макро-фінансової стабільності попри найбільший військовий конфлікт з 1945 року в Європі.

Дякую за вашу роботу та чесну сплату податків!
Новина, яку ви могли пропустити, а дарма.
Знову про детінізацію та спроби знайти лазівки, «таємні кімнати» і креативно налагодити виробництво підакцизних товарів в найнеочікуваніших місцях.

Зовсім нещодавно ділився історією, як БЕБ накрило тютюнову «фабрику» на свинофермі. Здавалось би, чим ще можуть здивувати далі?

Тепер – дитячий табір.

Нещодавно на Волині БЕБ ліквідувало незаконне виробництво сигарет, облаштоване в їдальні колишнього дитячого табору. Правоохоронці вилучили товару на близько 800 тис. грн.  

Обладнання та всі компоненти ділки замовляли через інтернет. На принтері друкували підроблені акцизні марки, клеїли їх і продавали фальсифікат.

Насамперед хочу подякувати БЕБ за професійну роботу та знищення чергових тіньовиків.

Проте хочу також звернутися до тих, хто все ще вірить у безкарність незаконної діяльності. Як би глибоко в тіні ви не чаїлися, які схеми б не вигадували, від закону не заховатися. Якщо ви самі не вийдете і не почнете працювати в білу, вас виведуть правоохоронці.
❗️Комітет рекомендував прийняти за основу та в цілому два важливих законопроєкти:

Законопроєкт N13305 про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на митну територію України для потреб безпеки і оборони, та усунення технічних неузгодженостей.

Законопроєкт N13306 про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони.

🪖Дані законодавчі ініціативи передбачають звільнення від оподаткування митними платежами оптоволокна для виробництва дронів, що дозволить забезпечити сприятливі умови для розроблення та виробництва безпілотних систем, які використовують оптичний кабель для управління та передачі відеосигналу необхідних для оборони України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️Комітет підтримав доопрацьований законопроєкт N13018-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії в Україні у другому читанні⚡️

Нагадаю, що законопроєкт передбачає:

❗️запровадити новий вид банку – банк фінансової інклюзії, що здійснюватиме діяльність на підставі обмеженої банківської ліцензії, головним завданням діяльності якого пропонується визначити обслуговування клієнтів, які наразі не мають стійкого доступу до отримання фінансових послуг (громадян України і мікропідприємств у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також соціально вразливих груп населення);
2) визначити на законодавчому рівні терміни "фінансова інклюзія", "обмежена банківська ліцензія", "банк фінансової інклюзії", а також наділити Національний банк України повноваженнями щодо сприяння розвитку фінансової інклюзії;
3) передбачити, що банк фінансової інклюзії зможе надавати банківські та інші фінансові послуги виключно фізичним особам, суб'єктам господарювання, громадським та благодійним організаціям, а також органам державної влади та органам місцевого самоврядування та інше.

🏦Головною метою законопроекту є створення правових засад для появи на ринку фінансових послуг України нового різновиду надавачів фінансових послуг – банків фінансової інклюзії.

💁‍♂️Саме ці банки допоможуть забезпечити належний доступ до фінансових послуг як громадян України (зокрема соціально вразливих груп населення), так і мікропідприємств у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також на важкодоступних та малонаселених територіях.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Комітет підтримав законопроєкт N12306 про факторинг у другому читанні.

Нагадаю, що дана законодавча ініціатива передбачає удосконалення регулювання факторингу в Україні та окремих положень чинних законів України, що стосуються надання факторингових послуг.

Положення проєкту Закону спрямовані на:

🌎імплементацію в законодавство України положень Модельного закону Міжнародного інституту з уніфікації приватного прав про факторинг, що наблизить український факторинг до кращих міжнародних відповідників;
📉запровадження державної реєстрації відступлення права вимоги, що дасть змогу знизити ризик шахрайства під час здійснення факторингової діяльності та сприятиме прозорості ринку факторингу;
▫️визначення предмету та змісту договору факторингу;
▫️визначення пріоритету відступлення права грошової вимоги;
▫️розмежування регулювання торговельного факторингу та операцій з фінансовою заборгованістю. Водночас діяльність компаній, які надають послуги з відступлення права вимоги за договорами про споживчий кредит, здійснюватиметься в межах ліцензії на діяльність фінансової компанії.
Така ліцензія передбачає право надавати кошти у кредит і буде несумісною з наданням послуг торгового факторингу.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Зі свого першого дня на посаді я відстоюю принципову позицію: закон один для всіх. Всі мають працювати в однакових умовах. Бо поки тінь процвітатиме, не може нормально розвиватися білий бізнес, не може ставати успішною держава в цілому.

І це не лише моя позиція. Бізнес виходить до держави з такою ж вимогою. Люди не можуть нормально працювати в умовах, коли поряд ведуть діяльність тіньовики, й конкурентоспроможним ти можеш бути лише ухиляючись від податків.

Так само обурення стосується і тих, хто тіньовиків прикриває, підіграє їм і «кришує». Думаю, всім очевидно, що у боротьбі з тінню і боротьбі з корупцією не може бути напівмір. Бо корупція, тим паче зараз – це зрада. Я розділяю вимогу бізнесу, вимогу всього суспільства, що тіньовики й корупціонери мають отримувати справедливе покарання. Справедливе розслідування, і вирок відповідно до скоєного правопорушення. А не та «спортивна риболовля» на камери, після якої злочинці далі живуть спокійно, спокійно продовжують порушувати закон.

Кланова корупційна система чинить супротив. Але боротьба з тінню – наше спільне завдання і спільний інтерес. Саме в тіні ховаються кошти, які ми зможемо направити на підвищення нашої обороноздатності, на справедливі соціальні стандарти.
Важлива новина щодо законопроекту про скасування спецпенсій прокурорів.

Нагадаю, законопроект досить тяжко, але все ж пройшов перше читання в парламенті. Сьогодні ми очікували позитивного розгляду питання на засіданні профільного Комітету та його подальшого голосування в другому читанні.

На жаль, кланова система далі опирається. Попри те, що керівництво Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів виступало з підтримкою законопроекту, рішення не було прийняте. Опір з боку прокурорської спільноти та деяких депутатів, які їх підтримують, виявився шаленим.

Але що б собі не думали ті, хто затягує час і намагається завадити прийняттю відповідного рішення, на них чекає невдача. Це питання справедливості й питання вивільнення ресурсу, який можна спрямувати на підвищення мінімальних пенсій. Інтереси окремих кланів не можуть стояти вище за інтереси суспільства, точно не в нашій державі.

Тому попри те, що поки профільний Комітет не зміг рекомендувати до розгляду у другому читанні законопроект про ліквідацію спецпенсій прокурорів, впевнений, вирішення цього питання можна чекати досить скоро.
Розглянути його з доопрацюваннями можуть вже наступного тижня, на черговому засіданні Комітету з соціальної політики.

Чекаємо на відповідне рішення та винесення цього законопроекту до залу на друге читання. Закликаю Комітет якнайшвидше зробити це, а колег по парламенту – проголосувати за скасування цих феодальних привілеїв. Це категорична вимога людей, те, чого від нас чекає суспільство.
2025/05/29 00:15:27

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: