Telegram Group Search
З Новим Роком, українці й українки! ♥️
Бачили твіт Білого Дому про «long live the king». А знаєте, контекст? З цими словами Трамп намагається скасувати congestion pricing у Мангеттені — платний в'їзд до району для приватних авто, який почав діяти лише минулого місяця й моментально призвів до зменшення заторів, які там історично були одними з найбільших у світі.

Фактично ефективність цього рішення відчули на собі всі — але водії відчули її навіть більше, оскільки тепер витрачають на їзду банально менше часу. Втім, позаяк Трамп — дешевий популіст, учора його адміністрація відкликала федеральне схвалення програми, бо як це так: фрі амерікан сітізен змушують платити за користування суспільними благами.

MTA (організатор транспорту Нью-Йорка) відразу оскаржили це рішення в суді, тож наразі Трамп ще навіть не виграв — але, повертаючись до початку допису, назвати себе королем йому це не завадило.

Дав Господь гегемонів: росіяни, комуністи та поплавлені дурачки 🤷
Кияни, киянки, хто ще не підтримав петицію про впровадження виділених смуг для громадського транспорту на Хрещатику — виправляйте це непорозуміння.

Згадані смуги закладені у проєкт капітального ремонту вулиці — втім, ремонту немає й терміни його проведення наразі невідомі, а автобуси у заторах стоять. Тож не барімося й дотискаймо.

Посилання на сайт Київ Цифровий: kvd.page.link/Vnb11tcApe42Hjhy9.
Посилання на сайт Київради: petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13386.
У Львові на лінію вийшли перші трамваї зі швейцарського Берна — і ця подія цікава з кількох причин.

По-перше, бернські вагони наразі є найдовшими у місті (31 м). По-друге, вони є умовно низькопідлоговими — тобто, пристосованими для маломобільних людей. Умовно, бо одна сходинка там, все ж, присутня, та водночас рівень висоти підлоги дорівнює такому у нових Електронів.

По-третє, сама модель доволі унікальна та для свого часу передова в контексті застосованих технологій, і крім Берна (тобто, тепер окрім Львова) експлуатується лише в Женеві. По-четверте, ну ви лише подивіться, які вони прикольні, ще й стан — вважай з заводу. Для громадського транспорту Львова це крок уперед відразу в кількох напрямках.

А галичани тепер можуть починати дискусії з подолянами, чиї швейцарські трамваї вайбовіші (ці).

Фото: Romann | Alltransua.com
Кожен із нас неодноразово ловив себе на думці, що з засиллям хаотичних повітряних повітряних комунікацій у містах потрібно щось робити.

Що саме і чому така проблема в принципі виникає? Про це минулого місяця опублікував чудову статтю друг каналу зі Львова, Дмитро Мойсеєнко. Я сам дізнався з неї багато нового, тож щиро рекомендую ознайомитись і вам.

P.S. Так, цей пост мав з'явитися десь місяць тому, коли і вийшла стаття. У коментарях можна ставити ставки, як довго доведеться чекати на наступний.
Якщо Віталій Кличко справді прагне захистити місцеве самоврядування від свавілля зеленої банди, нині йому саме час задуматися, чому виконання неодноразової вимоги киян сьогодні стало можливим завдяки невиборному органу, а сам він цьому всіляко опирався.

Бо такими темпами доборотися можна до того, що невиборний орган стане киянам набагато приємнішим для співпраці за обраного мера. Тобто, до прямо протилежного початковій меті «боротьби».
Буквально у продовження тези 👇
Forwarded from U-Cycle
Сім громадських організацій, які серед пріоритетів мають на меті підвищення безпеки руху, спільно звернулися до начальника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка з проханням не допустити сезонне підвищення швидкості на деяких ділянках вулиць Києва для зменшення ДТП, смертності та травмування на дорогах.

Спільне звернення направили громадські організації U-Cycle / Асоціація велосипедистів Києва, Пасажири Києва, Vision Zero, Доступно.ua, Екодія, ЦЕДЕМ і MotoHelp.

Чого ми хочемо
У зверненні ми закликаємо Київську міську військову адміністрацію провести робочу нараду з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА, Управлінням патрульної поліції в Києві та представниками громадськості, що підписалис, щоб вжити заходів для недопущення можливого підвищення з 1 квітня 2025 року швидкісного режиму з 50 до 80 км/год у Києві на визначених Дептрансом ділянках доріг. Повністю звернення є тут.

✍️ Нагадуємо, що ви можете підтримати петицію за скасування підвищення швидкості до 80 км/год у Києві.
Ранок починається з нагадування про петицію щодо запровадження виділених смуг для громадського транспорту на Хрещатику.

В усіх підписантів день буде вдалим. Стосовно решти киян — гарантувати складно.

Посилання на сайт Київ Цифровий: kvd.page.link/Vnb11tcApe42Hjhy9.
Посилання на сайт Київради: petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13386.
Початково цей пост планувався у дусі «дивіться, які класні широкі велодоріжки облаштовують у Відні» — але потім виявилося, що велодоріжка на цій вулиці існувала давно, і стало ще цікавіше.

Адже було насправді вже непогано. Відділення і від проїжджої частини, і (що важливіше) від тротуару — це той рівень, на який українські міста зазвичай не здатні. Втім, Відень вирішив, що й цього мало, і минулого року організував тут ціле велошосе, з'ївши для цього повноцінну смугу. Непогана велоінфраструтура перетворилася на справді комфортну.

Окремо варто відзначити зелений колір покриття. Це не добре й не погано — це просто зайнятна особливість, що виділяє Відень з-поміж інших міст. Зазвичай у Європі для такого використовується червоний.
‼️Коаліція ініціатив Марш за Київ вимагає від мера Віталія Кличка звільнити та позбавити мандатів всіх фігурантів розслідування Бігус Інфо - заява

Нещодавно Bihus.Info оприлюднили плівки з розслідування про земельні схеми в Києві НАБУ та САП «Чисте місто». В ньому підтвердили те, що активісти Києва бачили і знали багато років : містом керує не мерія, а мафія. І поки наші найкращі віддають своє життя за рідне місто, цей процес триває.

Віталій Кличко анонсував вибіркове звільнення деяких посадовців. Ми ж вимагаємо відповідальності для всіх без винятку фігурантів розслідування.

1. Звільнити всіх посадових осіб, які були зафіксовані в розслідуванні НАБУ «Чисте місто»

2. У період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби без конкурсу, тож вимагаємо:
• сформувати Громради з використанням онлайн-голосування з верифікацією особи при всіх підрозділах КМДА
• створити наглядові ради при КП

Від політичних партій «УДАР» Віталія Кличка та «Батьківщина» в Київраді вимагаємо позбавити депутатських мандатів депутатів та депутаток —
повний текст заяви з прізвищами за посиланням

Ми слідкуємо за вами.

А всіх, хто любить Київ,
закликаємо долучитися підписами

ГО "Пасажири Києва" підтримує дані вимоги і доєднується до заяви разом з іншими громадськими організаціями та активними киянами.

Усіх
підписантів можна побачити за цим посиланням
Професор з Університету Фрайбурга зібрав дані про курсування громадського транспорту ледь не з усього світу і створив такий собі глобальний ізівей — від Нової Зеландії до Аляски. Щоправда, з України є лише Львів — і чомусь Львівавтодор надав тільки статичну інформацію про розклад, без ріал-тайм даних з GPS. Натомість вони є для багатьох міст Німеччини — раніше я був впевненим, що там їх у публічний доступ не дають.

Внаслідок подальшого ресьорчу з'явилася думка, що GPS у межах Німеччини є тому, що це пріоритетна країна для автора — а з іншими він уже йшов шляхом найменшого спротиву. Тим не менш, навіть так це дуже класна робота з максимальним коефіцієнтом залипательності

Оцінити можна за посиланням: https://travic.app.
Історична подія. Всього 57 років пройшло між закриттям і відновленням наземного переходу на Хрещатику біля Прорізної

Сьогодні запрацював вже другий наземний перехід на вул. Хрещатик. Це дійсно можна назвати історичною подією, яка зараз особливо важлива для підвищення інклюзивності Києва.

А прибрали перехід у 1968 році, одразу після побудови підземного переходу. В епоху модернізму думали про авто, а не про доступність міста для людей.

На фото наземний перехід у 1965 році (фотограф Шандор Бояр) та у 2025 році (фото КМДА).

Перший наземний перехід на Хрещатику було відновлено у 2017 році біля ЦУМу.

Попри стереотипи і неконструктивну критику з боку деяких автовласників аналіз зміни руху від КП ЦОДР показав, що наземний перехід зі світлофорами позитивно вплинув на зменшення заторів. Тобто, центр не став.

Ба більше – є ще одне дослідження, яке показує, що при наявності підземного і наземного переходів в одному місці останнім користується в 5 разів більше людей. І це при тому, що треба ще стояти і чекати зеленого сигналу світлофору.

Ми зібрали і показали на мапі Києва 150 місць, де критично важливо зробити наземні переходи в максимальна короткі терміни, а не через декілька десятиліть. А загалом у столиці є більше 250 підземних переходів, які треба продублювати.

Хоча, зважаючи на поточні темпи дублювання підземних переходів у Києві по 5-6 на рік, ми якраз і виходимо на показник в 50 років. Треба прискоритися!
2025/05/13 05:35:55

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: