Telegram Group Search
Forwarded from Спадщина
Пройшло вже 8 місяців з моменту руйнування Садиби Зеленських (1890 р.), але й досі дозвіл для будівництва ЖК на місці пам'ятки — дійсний!

Сьогодні Міністерство культури та стратегічних комунікацій посилило захист памʼятки, шляхом її включення до держреєстру. Втім, чи буде цей захід дієвим, коли забудовник отримав право звести за цією адресою ЖК? Чи буде його скасовано?

🤔 Ми дуже хочемо дізнатись, скільки ще місяців має пройти та як багато цегли має бути вивезено з пам'ятки, аби це було зроблено? Якщо вам теж цікаво, приходьте завтра під Київську міську прокуратуру — запитати разом!

🕚 25 березня, вт., 11:00
📍 Київська міська прокуратура, вул. Предславинська, 45/9
Сьогоднішня сесія Київради
Forwarded from Шапка Перова
На душі - десь так
Вихідними під стінами КМДА пройшла чергова акція на захист історичної забудови міста
На останній сесії міськради, зо відбулася у четвер, депутати зняли проект рішення про заборону зносу історичної забудови.

Рішення про зняття з розгляду підтримав і міський голова - Віталій Кличко
Його секретар - Володимир Бондаренко (опер. псевдо - Бонд) придумав змінити це рішення на більш беззубе..

Бондаренко включив до календарного плану Київради на 2025 рік «окремі заходи щодо збереження памʼяток», що і так передбачені бюджетом 🤷‍♂️
Раніше Бондаренко потрапив на плівки НАБУ про корупцію в міській раді. Зокрема, під оперативним псевдонімом «Бонд» за гроші допомагав вирішувати земельні питання.. 😒
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Люди вимагають звільнення Бондаренка та притягнення його до відповідальності ⚖️
Forwarded from Спадщина
⚡️ Закон, який не мав би стати законом — підписано.
Президент підписав законопроєкт №12089, попри те, що петиція із закликом до вето зібрала понад 25 тисяч голосів громадян. Її так і не розглянули.

‼️ 12089 дозволяє не повертати державне та комунальне майно, незаконно набуте понад 10 років тому. Навіть якщо це памʼятки, заповідники чи землі, передані з порушеннями. Він відкриває дорогу багатьом резонансним забудовам: Садиби Терещенків, археологічного комплексу в Китаєві, Жукового острова — і не тільки.

Він легалізує:
• забудову прибережних смуг,
• забудову пам’яток, доведених до руйнації,
• забудову археологічних та природоохоронних територій.

💬 Якщо ви представляєте громадську організацію, ініціативу чи просто маєте правову експертизу — давайте об’єднуватися. Шукаємо дружні ініціативи для спільного позову про скасування Закону №12089. Лишайте коментар до цього допису — діємо разом! 🙌
Forwarded from Шапка Перова
Заяву за власним бажанням Бондаренка В. підтримано
Forwarded from Шапка Перова
Удар освистав Вітренка за звʼязки з комахою
Forwarded from Шапка Перова
Удар планує зняти Вітренка з голови бюджетки
Алярм❗️
😤 Кременчуцький будинок на вулиці Мазепи, 13 продовжують розбирати

У березні ми писали про 120-річну будівлю в Кременчуці, яку планують знести. На ділянці має постати новобудова від «Крюківбудтехмонтаж».

За останні тижні стан будинку погіршився: розібрали дах, руйнується перекриття верхнього поверху. Для Кременчука, де збереглося не більше 5% довоєнної забудови, зникнення іще однієї будівлі — справді вагома втрата.

🔥 Чи можна із цим щось зробити?

Місто, у якому кожна вціліла історична будівля — велика рідкість, потребує активної громади. Громади, яка дбатиме про збереження цінної архітектури.

Один із дієвих інструментів для цього — створення власної ініціативної групи. Публікуємо детальну інструкцію, де пояснюємо, що воно таке та як працює.

А почати можна бодай і з ініціативної групи для цього будинку

Ми також готові ділитися власним досвідом та інструментами з небайдужими містянами. Тож, якщо ви з Кременчука і вже об’єднались у таку ініціативну групу, пишіть нам в інстаграмі - @map_renovation 💞
💫Зберегти фундаменти палацу останнього гетьмана України!

📆Минулого року у дворі одного з будників на Печерську археологи знайшли фундаменти палацу. Він був збудований 1799 року для останнього гетьмана України - Кирила Розумовського.

🏛️Фундаменти було включено до Переліку памʼяток міста Києва. Однак, нині забудовник хоче оскаржити заборону на будівництво. Тож, на місці обʼєкту археологічної спадщини може зʼявитися офісний центр. Аби цього не стало, а на місці археологічної знахідки - створили музей була створена однойменна петиція.

Підтримати її можна за посиланням:
📲 https://kvd.page.link/XrHy54pJYJSeQcMv6
👨‍💻 https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13419
Forwarded from О'Комова
Просто зараз у Кременчуці тихо зникає частина міської історії — будинок на Мазепи, 13 😡

У місті, де збереглося менше 5% довоєнної забудови, сталевий ковш екскаватора розбиває цегляні стіни 120-річної будівлі. Так зникає вишукана кременчуцька архітектура у стилі історизму, з елементами неоренесансу та неоготики.

💔 Будинок на Мазепи, 13 міг би стати музеєм, школою, майстернею чи будинком культури. Ба більше - зберегти свою житлову функцію. Його можна було б реставрувати та наповнити новими сенсами, а не знищити та вкрити бетоном.

Мапа Реновації вже писали про важливість збереження будівлі. За 2 місяці міська влада ніяк не зреагувала на розголос. Департамент культури не ініціював присвоєння статусу памʼятки.

Так стирається міська історія. Не через війну, а через байдужість та відсутність працюючої міської політики на користь збереження культурної спадщини.

Просимо поширювати цей допис (та в інстаграм). Демонтаж має бути зупинено. Ця ситуація не має повторитися з іншими цінними будівлями Кременчука.
Forwarded from Ukrainian Modernism
Житній ринок під загрозою!
Друзі, підпишіть петицію на захист Житнього від приватизації забудовником:

🔗 На сайті: https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13492
📱 У додатку «Київ Цифровий»: https://kvd.page.link/F12KRdyGts5KfxRb7

Житній має залишитися у власності громади. Забудовників цікавить лише земля — для них це ласий шматок у центрі міста.

Всі ми пам’ятаємо долю Сінного ринку, який після приватизації миттєво знесли попри протести. На черзі — Залізничний ринок архітекторки Алли Аніщенко: його вже обнесли зеленим парканом.

Мусимо зберегти цей символ київського модернізму. Унікальна архітектура Житнього, його монументальні твори, краєвид на Замкову гору, його функція та інклюзивність мають бути збережені.
А забудовники хай шукають собі інших жертв.

Поділіться петицією з друзями!

Фото: Дмитро Соловйов / Ukrainian Modernism
2025/05/13 05:58:24

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: